Registrace a správa domén

Nabízíme Vám jak registraci unikátního doménového jména dle Vašeho výběru tak zajištění jeho provozu (to znamená především vedení DNS záznamů) bez nutnosti využívat dalších služeb, ať webhostingových či mailhostingových.
V případě registrování doménového jména bez jeho dalšího využití či v případě pouhého směřování na konkrétní server poskytujeme tzv. parkování domény, které je zdarma.

Ceník


Doména nejvyššího řádu (TLD)  [ Co to znamená? ] Cena za registraci (Kč / rok)
.CZ240,-
.EU240,-
.INFO240,-
.COM240,-
.NET240,-
.MOBI550,-
.NAME310,-
...a další.

Všechny ceny uvedené v ceníku jsou konečné, včetně 21% DPH.

V případě zájmu o doménové jméno s jinou doménovou koncovkou, tedy doménu na jiné než uvedené doméně nejvyššího řádu nás neváhejte kontaktovat.

Domény a jejich výběr

Výběru domény a její přednostní registraci je třeba věnovat zvýšenou pozornost, zvláště v době rozvoje informační společnosti a informačních technologií. Tento krok se dnes dostává na roveň výběru názvu produktu, který je předmětem podnikatelské činnosti či dokonce výběru firmy obchodní společnosti. Nejen v podnikatelské oblasti ale hraje výběr doménového jména svou roli. Nezanedbatelný je i na úrovni jednotlivých fyzických osob, protože zatímco osob s totožným jménem a přijmením může být mnoho, doménového jméno na konkrétním TLD může být jen jedno.
Vzhledem k faktu, že ceny doménových jmen nejsou nikterak závratné, vzniká prostor pro jejich akumulaci i bez jejich dalšího využití či dokonce za účelem spekulativních obchodů s nimi. Škoda, která může vzniknout jednotlivci i podnikatelskému subjektu zanedbáním výše zmíněné registrace, může být značná.

Faktorů, které ovlivňují výběr doménových jmen, je mnoho a různí se dle povahy o doménu se ucházejícího subjektu. Lze je tak stěží zcela zobecnit, ale je možné podat několik rad a tipů:

  • Máte-li existující obchodní společnost či jinou právnickou osobu a uvažujete o její prezentaci na Internetu, zaregistrujte doménové jméno ve znění firmy společnosti, a to co nejdříve.
  • Zavádíte-li na trh nový produkt nebo s nějakým produktem již obchodujete a chcete o něm dát vědět, zaregistrujte pro něj doménové jméno podle
    • jeho názvu nebo
    • podle jeho využití či oblasti působení.
  • Chcete-li jako jednotlivec publikovat své názory na Internetu či jen zprostředkovat fotky či cestopisy ze svých cest a chcete mít jistotu, že návštěvnící Vaší webové prezentace poznají, že se jedná jen o Vámi poskytovaná informace, zaregistrujte si doménové jméno dle Vašeho přijmení či jména a přijmení.
  • Uvažujte o registraci více doménových jmen pro jeden účel ať již z důvodů marketingových či pro zabránění vyvolání nebezpečí záměny.

Chcete poradit ve specifické oblasti v rámci výběru a registrace doménového jména? Kontaktujte nás a pomozte i nám rozšířit si obzory a problémech, jejichž řešení Vás zajímá.

Smluvní partnerství

Pro oblast registrace a provozu domén jsme smluvním partnerem společnosti ZONER software, a.s.